Kdyby se ten výpočetní výkon radši využil pro něco smyslplného, jako jsou různé molekulární simulace pro hledání nových léků a podobně.
Odpovědět5 0
Přesně. Kdyby byly zapojené pro výpočty projektů např. v BOINC a za body by se platilo, bylo by to daleko užitečnější než tohle.
Bohužel, to co se děje je další z nevýhod decentralizované měny...řekl bych.
Odpovědět0 0
Dokud si za tuto "měnu" nekoupím rohlíky, tak mě to nezajímá. Teď je to 2900 dolárů, ale za chvíli to může být pár stovek.
Odpovědět0 0
Jo ale i za $1 si kopíš rohlíků několik :-D
Ale je fakt, že že to žere prostředky při výrobě zařízení a energii při těžbě a přitom z toho neleze nic hodnotného...jen jakási čísla, které někdo vyčíslil v dolarech.
Je to jen výrobna peněz...jak někdo někde řekl: "jako by si je lidi tiskli sami doma".
Hodnota kryptoměn (né ta finanční) mi naprosto uniká.
Odpovědět2 0
Mne unika tiez... Aky maju bitcoiny vobec vyznam? Ako sa vobec zarabaju a mozem ich potom pretavit na realne peniaze niekde na bankovom ucte? Cital som dokonca, ze Japonsko bitcoin uznalo, ako oficialnu menu.
Odpovědět0 0
Jasně že je můžeš prodat za reálné peníze, to není vůbec problém, nebo za ně můžeš rovnou nakupovat, to je jen na tobě. Jinak to že mi z grafiky zůstane těžítko je asi jedno, starý ASIC je taky celkem k ničemu, hlavně, když se zaplatí :-) Dva se mi tady válej, jako ty těžítka, škoda, že je nejde předělat na těžbu Etherea.
Odpovědět0 0
Však ethereum je koncipováno jako celosvětový superpočítač, na kterém bude možné provádět různé výpočty. Takže ne u všech kryptoměn je to jen nějaké plané počítání.
Odpovědět0 0
"bude" ? Takže ještě tak nefunguje?
Ale jestli by se to rozjelo a počítali se jen vedecké výpočty, tak palec hore. Pak je otázka, proč nejdou zpeněžit výpočty v BOINC, kde ty distribuované výpočty jedou mraky let na dobré vůli uživatelů.
EDIT: Nemusí to být zpeněžené nějak moc, tzn. aby z toho nevznikali multimiliardáři. Ale tak abys se člověk zařízení zaplatilo + něco navíc.
Odpovědět1 0
Nevím, jak jsou s tím daleko, zas tak moc se o to nezajímám, jen vím, že to tak je navrženo.
Odpovědět0 0
Eth v tomto vypadá opravdu dost zajímavě. Máte náročné výpočty? nekupujte superpočítač za milion USD, kupte si za tisícovku podíl na sdíleném výpočetním výkonu. A naopak, když máte vlastní nadbytečný výkon, pronajměte ho.
Odpovědět0 0